Nervų sistema

 
Azoto oksidas gerina ir greitina nervinių impulsų perdavimą nuo tam tikros kūno vietos į centrinę nervų sistemą ir atgal. Jis pagreitina nervinių impulsų perdavimą nuo vienos nervų galūnėlės kitai žymiai greičiau nei natūralūs neuromediatoriai, todėl pagerėja sąveika tarp ląstelių, organų ir visų organizmo sistemų.
< normalizuojasi centrinės ir vegetatyvinės nervų sistemos funkcijos.

Nervinių impulsų pagalba informacija perduodama nuo sergančios kūno dalies į nugaros ir galvos smegenis. Centrinė nervų sistema perdirba gautą informaciją. Toliau centrinė nervų sistema formuoja atsakomąjį signalą, kuris siunčiamas į tam tikrus organus ir sistemas. Kuomet atsakomieji impulsai pasiekia nervų galūnėles, organe prasideda azoto monoksido, kuris prasiskverbia pro raumenų ląstelių membraną, gamyba ir pradeda atsistatinėti ir normalizuotis sergančio organo funkcijos (visa eilė viena paskui kitą sekančių biocheminių reakcijų). Tai įtakoja geresnį viso organizmo funkcionavimą.

< Turi psichotropinį poveikį. Sunormalizuojamas hormonų endorfinų ir enkefalinų, o taip pat somatotropinio hormono (augimo hormono) kiekis kraujyje. Tai pakelia bendrą organizmo tonusą, daro žmogų aktyvesniu ir ištvermingesniu, pakelia nuotaiką. Ir atvirkščiai, šių hormonų trūkumas sukelia depresiją ir nuovargį.
< Reguliuoja melatonino – hormono, atsakingo už miegą ir emocinę būklę, gamybą. Todėl miegas tampa ramus ir gilus. Toks miegas neleidžia nusilpti nervų ląstelėms, sumažina nervų sistemos jautrumą, t.y. atstato jos funkcijas.
< Pagerina komunikaciją tarp nervų ląstelių, pagerina kraujotaką ir deguonies perdavimą galvoms smegenims. Tai pagerina atmintį.
< Akivaizdžiai padidėja vandenilinė lipidų oksidacija (vaikiško cerebralinio paralyžiaus atveju).

Vidaus sekrecijos liaukos

< Atstato vidaus sekrecijos liaukų (skydliaukės, antinksčių, lytinių liaukų ir kt.) veiklą.

< Normalizuojasi kraujyje esančių hormonų kiekis, todėl atsistato viso organizmo hormoninis fonas. To dėka, stabdomas dėl hormonų sutrikimų atsirandančių darinių ir auglių (skydliaukės mazgai, miomos, fibromos, mastopatija ir kt.) augimas ir jie pradeda nykti;
< Pagerėja visų organizmo funkcijų hormoninė savireguliacija, todėl normalizuojasi apykaitos procesai;
< Stimuliuoja augimo hormono sekreciją (somatotropinio hormono), kuris skatina medžiagų apykaitos intensyvumą, kelia bendrą gyvybinį tonusą, daro žmogų ištvermingesniu ir aktyvesniu, kelia nuotaiką;
< Pagerina kasos darbą – normalizuojasi cukraus kiekis kraujyje, insulino balansą ir riebalų apykaitą (sumažėja cukraus kiekis cukrinio diabeto metu);
Normalizuoja antinksčių, atsakingų už vandens-mineralų apykaitą organizme, veiklą;
< Normalizavus augimo hormono veiklą, brendimo metu pagreitina paauglių augimą ir vystymąsi (jei sutrikęs);
Normalizuoja lytinių liaukų veiklą – atsistato vyrų ir moterų reprodukcinė sistema (spermatogenezė, ovuliacija ir kt.)